Pusta zakładka. Edytuj stronę aby dodać treść.
 1. Dzisiaj:
 • w imieniu Misjonarzy Oblatów M.N. witam wszystkich uczestniczących w tej Mszy św., w tym wczasowiczów przybywających na odpoczynek do Trójmiasta. Życzymy jak najwięcej słońca, regeneracji sił i miłego pobytu. Zapraszamy na nasze spotkania liturgiczne w dni powszednie i w niedziele.
 • rozpoczynamy Triduum Eucharystyczne przed odpustem MB Szkaplerznej. Msze św. rekolekcyjne z kazaniem są głoszone: dzisiaj na każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do środy włącznie na Mszach św. o godz. 07.30, 10.00 i 18.00. Triduum prowadzi nasz współbrat o. Jan Jarosz OMI. Zachęcamy do udziału!
 • kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na nasze inwestycje – przede wszystkim na remont naszego kompleksu kościelno-klasztornego. Za ofiary składane na ten cel bardzo serdecznie dziękujemy!
 • dodatkowa Msza św. dziś o godz. 20.00 w związku z trwającym sezonem letnim.
 
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • wspomnienie NMP Z Góry Karmel – w poniedziałek 16.07.2018
 
 1. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:
 • do oddawania czci Matce Bożej przez śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św., czyli ok. godz. 08.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 18.07.2018 o godz. 17.40.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 20.07.2018 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 21.07.2018 o godz. 17.15.
 
 1. Wydarzenia w najbliższym tygodniu w naszym kościele:
 • próba chóru gospelowego w poniedziałek 16.07.2018 i w środę 18.07.2018 od godz. 18.00.
 • spotkanie Wspólnoty Dwunastu we wtorek 17.07.2018 o godz. 19.00.
 • odpust Matki Bożej Szkaplerznej w naszym kościele będziemy przeżywali w czwartek 19.07.2018. Msze św. z kazaniem odpustowym będą odprawiane o godz. 7.30, 10.00 i o 18.00.
 • sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kanonik Ludwik Kowalski – proboszcz naszej parafii pw. św. Brygidy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej odpustowej uroczystości. Przekażcie to zaproszenie także swoim bliskim i znajomym!
 • nabożeństwo z uroczystym nałożeniem szkaplerza karmelitańskiego będzie miało miejsce w Kaplicy Adoracji w odpustowy czwartek 19.07.2018 r. o godz. 17.00. Szkaplerz można nabyć w zakrystii, a informacje dotyczące jego noszenia i samego obrzędu jego nałożenia znajdują się na kartkach wyłożonych na ławkach. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona osób noszących szkaplerz NMP.
 • poczęstunek dla wszystkich uczestniczących w życiu naszego kościoła w najbliższą niedzielę 22.07.2018 po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy!
 
 1. Inne informacje:
 • w najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje: w pn. i wt. o godz. 5.30 i 6.00, w śr. o 6.00, 6.45 i 10.00, w odpustowy czw. o 7.30, w pt. o 6.45 i 18.00 i w sob. o 5.30. Gdyby ktoś chciał zamówić Msze św. w tych lub innych terminach – zapraszamy do zakrystii.
 • na odpustową Mszę św. ku czci Matki Boskiej z Góry Karmel OO. Karmelici zapraszają do kościoła św. Katarzyny jutro w poniedziałek 16.07.2018 na godz. 18.00.
  PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:
 • Moja zbroja – czyli o szkaplerzu NMP, który warto nosić.
 • Kościół niepodległości – czyli o olbrzymim zaangażowaniu Kościoła Katolickiego w sprawę odzyskania niepodległości.
 • A u nas wiosna … – czyli o Chorwatach, którzy nie wstydzą się swoich korzeni i boomie powołaniowym opowiada Goran Andrijanić.
  Jest także do nabycia numer Misyjnych Dróg, w którym ukazano wielką wartość funkcjonujących na terenach misyjnych przedszkoli i ochronek prowadzonych często przez siostry służebniczki.   Myśl Tygodnia: Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali. Mk 6, 12-13