Pusta zakładka. Edytuj stronę aby dodać treść.
 1. Dzisiaj:
 • w imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej witam wszystkich uczestniczących w tej Mszy św.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • I Piątek i I Sobota Miesiąca.
 1. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:
 • do oddawania czci Matce Bożej przez śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św., czyli ok. godz. 08.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 27.02.2019 o godz. 17.30.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 01.03.2019 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 02.03.2019 o godz. 08.00.
 1. Wydarzenia w najbliższym tygodniu w naszym kościele:
 • spotkanie Wspólnoty Dwunastu we wtorek 26.02.2019 o godz. 19.00.
 • spotkanie Wspólnoty Anonimowych Jedzocholików w środę 13.02.2019 o godz. 18.00.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań z racji I Czwartku Miesiąca
  w czwartek 28.02.2019 o godz. 17.00.
 • Msze św. z kazaniem związanym z I Piątkiem Miesiąca w piątek 01.03.2019 o godz. 07.30 i 18.00. Zachęcamy w tym dniu do praktyki I-wszo piątkowej Komunii św. wynagradzającej NSPJ za grzechy swoje i innych.
 • kolejne nabożeństwo I soboty miesiąca w najbliższą sobotę 03.03.2019 o godz. 17.00. Zachęcamy, by w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy swoje i całego świata skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a w ramach samego nabożeństwa, by z tą samą intencją rozmyślać nad jedną z tajemnic różańcowych, odmawiać różaniec i uczestniczyć we Mszy św. przyjmując Jezusa Chrystusa w Komunii św. Zachęcamy do uczestnictwa!
 • w związku z nabożeństwem I soboty miesiąca, nabożeństwo do MB Szkaplerznej będzie miało miejsce także w sobotę, ale po porannej Mszy św. o godz. 07.30.
 • wieczorna Eucharystia tego sobotniego dnia sprawowana będzie w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie dla członków Róży Różańcowej w klasztorze.
 1. Inne informacje:
 • Jerycho różańcowo-adoracyjne w int. wypełnienia się woli Bożej dla Gdańska trwa już od piątku 22.02 do najbliższego piątku 01.03. Jest to nieustająca modlitwa trwająca przez siedem dni i nocy w siedmiu kolejnych kościołach naszego miasta (od 7.00 rano danego dnia, do 7.00 rano dnia kolejnego). Szczegółowy plan tej modlitwy znajduje się przy wyjściu z Kaplicy Adoracji. Zachęcamy do dołączenia do modlących się w int. naszego miasta!
 • organizujemy pielgrzymkę do Łucka, Krzemieńca i Lwowa na Ukrainę w dniach 24-30.05.2019 (piątek-czwartek). Co ważne, udajemy się na tereny nie objęte działaniami zbrojnymi! Koszt: 950 zł (wpłata wstępna przy zapisie 250 zł). Konieczne jest posiadanie paszportu, którego ważność upływa 30.11.2019 r. Zapisy w zakrystii.
 • wyrażamy wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za składane ofiary – także na renowację naszego kompleksu kościelno-klasztornego. Wszystkim wspierającym nasze inwestycje składamy serdeczne Bóg zapłać!

PRASA KATOLICKA: w aktualnym Gościu Niedzielnym:

 • Pierwszy z Dwunastu – czyli o tym, dlaczego Kościół jest hierarchiczny?
 • Nadzwyczajni – czyli o tym, kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium, rozdający Komunię Św.?
 • Savoire-vivre w Kościele – czyli o tym, co wypada w Kościele robić, a czego nie?

Myśl Tygodnia: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.

Łk 6, 27-28