Pusta zakładka. Edytuj stronę aby dodać treść.
 1. Dzisiaj:
 • w imieniu Misjonarzy Oblatów M.N. witam wszystkich uczestniczących w tej Mszy św.
 • trwają nasze rekolekcje wielkopostne przed odpustem św. Józefa. Nauki rekolekcyjne głoszone są jeszcze dzisiaj na wszystkich Mszach św. i jutro na Mszach św. o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Kolekta jutrzejszego dnia jest przeznaczona na pokrycie kosztów wykonania nowych stacji Drogi Krzyżowej.
 • nowenna do św. Józefa przed odpustem ku Jego czci dziś przed Mszą św. o godz. 11.30 i jutro przed Mszą św. o godz. 7.30.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej.
 1. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:
 • do oddawania czci Matce Bożej przez śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św., czyli ok. godz. 08.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 20.03.2019 o godz. 17.40.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 21.03.2019 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 23.03.2019 o godz. 17.15.
 1. Wydarzenia w najbliższym tygodniu w naszym kościele:
 • uroczystość odpustową ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP i patrona naszego kościoła będziemy przeżywali we wtorek 19.03.2019. Msze św. z kazaniem odpustowym będą odprawiane o godz. 7.30, 10.00 i o 18.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Prowincjał Polskiej Prowincji naszego zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Paweł Zając OMI. Wszystkich zapraszamy do udziału w tej odpustowej uroczystości!
 • nabożeństwo z uroczystym nałożeniem szkaplerza karmelitańskiego będzie miało miejsce w naszej Kaplicy Adoracji również w odpustowy wtorek 19.03.2019 o godz. 17.00. Szkaplerze można nabyć w zakrystii, a informacje dotyczące jego noszenia i samego obrzędu jego nałożenia znajdują się na kartkach wyłożonych
  na ławkach.
 • spotkanie Wspólnoty Anonimowych Jedzocholików w środę 20.03.2019 o godz. 18.00.
 • Droga Krzyżowa w piątek 22.03.2019 o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 • spotkanie formacyjne dla dorosłych Lektorów Słowa Bożego także w piątek 22.03.2019 po wieczornej Mszy św., czyli ok. godz. 18.45.

4. Inne informacje:

 • do uroczystości odpustowej ku czci św. Józefa jest jeszcze możliwość wpisania się do Księgi Abstynencji na czas Wielkiego Postu lub na dłuższy okres. Księga jest wystawiona w naszej Kaplicy Adoracji.
 • organizujemy wspólne wyjście do kina na film Największy dar (okazało się, że jest on w gdańskich kinach grany trzy razy, a nie jedno raz). To opowieść o najbardziej nieprawdopodobnych i po ludzku niemożliwych historiach pojednania i przebaczenia. Seans odbędzie się w kinie Helios w Centrum Handlowym Alfa na gdańskim Przymorzu w najbliższą środę 20.03.2019 o godz. 09.30. Cena biletów: 14,5 zł. Zapisy w zakrystii! Serdecznie zapraszamy
 • wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą do domu skarbonki rodzinne, do których warto w tym Wielkim Poście składać jałmużnę postną, związaną ze zrezygnowaniem z konkretnej przyjemności. Skarbonki rodzinne będzie można przynieść z powrotem do naszego kościoła w Niedzielę Palmową. Ofiary zebrane w ten sposób, zostaną przeznaczone na działalność zespołu Caritas, który już wkrótce powstanie przy naszym kościele.
 • do nabycia są także baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 4 zł, z których dochód zostanie przeznaczony na ten sam cel.
 • organizujemy pielgrzymkę do Łucka, Krzemieńca i Lwowa na Ukrainę w dniach 24-30.05.2019 (piątek-czwartek). Koszt: 950 zł (wpłata wstępna przy zapisie 250 zł). Konieczne jest posiadanie paszportu, którego ważność upływa 30.11.2019 r. Zapisy w zakrystii.
 • wyrażamy wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za składane ofiary – również na renowację naszego kompleksu kościelno-klasztornego. Wszystkim wspierającym nasze inwestycje składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:

 • Nowoczesna jałmużna – czyli o tym, że współczesna jałmużna niejedno ma imię; a nowoczesne kwestowanie pozwala budować dzieła niezwykła.
 • Nie sądzę – czyli o tym, ile w nas postawy przyjmującego niesprawiedliwy wyrok Jezusa, a ile z fałszywych oskarżających?
 • Krzyk o facetów – czyli o tym, że Duch Św. chce odnowić tożsamość mężczyzn, dając przykład postaci św. Józefa.

Jest także do nabycia nowy numer Misyjnych Dróg, poświęcony Światowym Dniom Młodzieży w Panamie oraz działalności Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy już prawie od 100 lat są obecni w Polsce.

 

Myśl Tygodnia: A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!»

Łk 9, 35