Pusta zakładka. Edytuj stronę aby dodać treść.
 1. Dzisiaj:
 • w imieniu Misjonarzy Oblatów M.N. witam wszystkich uczestniczących w tej Mszy św., także wczasowiczów przybywających na swój urlop do Trójmiasta. Życzymy dużo słońca, dobrej pogody i owocnego odpoczynku. Zapraszamy na nasze spotkania liturgiczne w dni powszednie i w niedziele.
 • gościmy pośród nas Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry. Dzielą się z nami świadectwem łask i cudów, których doświadczają za wstawiennictwem NMP i zapraszają do zawierzenia swojego życia Maryi w oparciu o Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Serdecznie im dziękujemy za ich obecność i świadectwo życia! Zachęcamy do nabycia Traktatu, książeczki o różańcu oraz płyty CD związanej z w/w tematem. Całość zestawu kosztuje 10 zł.
 • po każdej Mszy św. będzie możliwość zobaczenia na jakim etapie znajdują się prace w naszym kompleksie kościelno-klasztornym.
 • Msza św. w int. Przyjaciół Misji Oblackich i sympatyków naszego Zgromadzenia o godz. 13.00. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Eugeniusza i spotkanie w klasztorze.
 • w związku z sezonem letnim dodatkowa Msza św. dziś o godz. 20.00.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła – w poniedziałek 15.07.2019.
 • wspomnienie NMP Z Góry Karmel – we wtorek 16.07.2019.
 1. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:
 • do oddawania czci Matce Bożej przez śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św., czyli ok. godz. 08.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 17.07.2019 o godz. 11.00.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 19.07.2019 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 20.07.2019 o godz. 17.15.
 1. Wydarzenia związane z peregrynacją kopii cudownego wizerunku MB Kodeńskiej
 • peregrynacja Kopii Cudownego Wizerunku Matki Boskiej Kodeńskiej w naszym kościele rozpocznie się uroczystym wprowadzeniem obrazu do naszego kościoła we wtorek 16.07 br. o godz. 17.45 (gromadzimy się zatem przed kościołem), a zakończy się Mszą św. odpustową ku czci MB Szkaplerznej sprawowaną pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego w piątek 19.07 o godz. 18.00.
 • w ramach peregrynacji w odpustowy piątek 19.07.2019 o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla osób chorych, starszych i samotnych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zatroszczmy się, by nasi chorzy mogli na tę Mszę św. do tutejszego kościoła dotrzeć.
 • w związku z peregrynacją obrazu MB Kodeńskiej w tym roku w uroczystość odpustową ku czci MB Szkaplerznej (piątek 19.07) nie będzie obrzędu nałożenia szkaplerza karmelitańskiego. Natomiast w trakcie uroczystości peregrynacyjnych będzie okazja do przyjęcia szkaplerza MB Kodeńskiej i NSPJ. Zachęcamy do tego, nawet jeżeli ktoś nosi już szkaplerz karmelitański. Szczegóły w trakcie peregrynacji.
 • w czasie peregrynacji będzie miało miejsce także wiele innych wydarzeń. Nie omawiamy ich szczegółowo, tym bardziej, że dokładny plan peregrynacji jest wywieszony przy wyjściu z kościoła, wyłożony do wzięcia ze sobą do domu na skarbonie oraz znajduje się na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z tym planem, przekazanie informacji o tym wydarzeniu innym i bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach związanych z peregrynacją Kopii Cudownego Wizerunku Matki Boskiej Kodeńskiej!
 • poczęstunek dla wszystkich uczestniczących w życiu naszego kościoła w najbliższą niedzielę 21.07.2019 po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy!
 1. Inne informacje:
 • na odpustową Mszę św. ku czci Matki Boskiej z Góry Karmel OO. Karmelici zapraszają do kościoła św. Katarzyny we wtorek 16.07.2019 na godz. 18.00.
 • jako wspólnota kościoła rektoralnego pw. św. Józefa włączamy się w akcję naszego archidiecezjalnego Caritas – Tornister pełen uśmiechu. W zakrystii są zatem jeszcze do odebrania plecaki szkolne (kolejnych 10!), które należy wypełnić przyborami szkolnymi (do każdego plecaka jest dołączona lista). Wypełnione plecaki należy przynieść z powrotem do czwartku 08.08.2019. Docelowo trafią one do dzieci z Ukrainy i z Białorusi (poprzez księży z naszej archidiecezji, którzy pracują na Wschodzie).
 • wraz z biurem podróży Kaszub Travel organizujemy 8. dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dnach 16-23.11.2019. Koszt: 3600 zł + 50 USD. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła, a zapisy w zakrystii. Zapraszamy do uczestnictwa!
 • wyrażamy wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za składane ofiary – również na renowację naszego kompleksu kościelno-klasztornego oraz na nowe stacje Drogi Krzyżowej. Przy okazji informujemy, że w przyszłą niedzielę będzie tzw. składka inwestycyjna przeznaczona na te właśnie cele. Wszystkim wspierającym nasze inwestycje składamy serdeczne Bóg zapłać!

PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:

 • Bo życie jest żywe! – czyli o wartości każdego życia i szukaniu skutecznych metod wybudzania ze śpiączki opowiada Ewa Błaszczyk.
 • Pod płaszczykiem – czyli o tym, czym jest szkaplerz i skąd jest jego moc.
 • Instrumenty zamiast broni – czyli o pierwszej w Afryce szkole muzycznej stworzonej przez br. Benedykta Pączka OFMCap

Są jeszcze do nabycia  Misyjne Drogi.Temat tego numeru brzmi: Kościół wiarygodny na misjach.

 Myśl Tygodnia: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego.

Łk 10, 27