Pusta zakładka. Edytuj stronę aby dodać treść.
 1. Dzisiaj:
 • w imieniu Misjonarzy Oblatów M.N. witam wszystkich uczestniczących w tej Mszy św.
 • tą niedzielą rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania, który przebiegnie pod hasłem Nauczycielu, gdzie mieszkasz? (J 1,38). Módlmy się w tym czasie w szczególny sposób za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
 • kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na nasze inwestycje – przede wszystkim na remont naszego kompleksu kościelno-klasztornego oraz na nowy żyrandol (pierwszy od wejścia do kościoła). Za ofiary składane na te cele bardzo serdecznie dziękujemy!
 • przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i inne uczelnie katolickie. Za złożone ofiary z serca płynące Bóg zapłać!
 • Msza św. w int. Przyjaciół Misji Oblackich i sympatyków naszego Zgromadzenia dziś o godz. 13.00. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Eugeniusza i spotkanie w klasztorze.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
 • wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa – w poniedziałek 16.09.
 • święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski – w środę 18.09.
 • wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – w piątek 20.09.
 • święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – w sobotę 21.09.
 1. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym kościele:
 • do oddawania czci Matce Bożej przez śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św., czyli ok. godz. 08.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 18.09 o godz. 17.30.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 20.09 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 21.09 o godz. 17.15.
 1. W najbliższym tygodniu w naszym kościele:
 • modlitwa różańcowa w int. naszego miasta Gdańska: za jego władze, za Kościół gdański oraz za wszystkich mieszkańców z prośbą o wypełnienie się woli Bożej dla naszego miasta w najbliższy poniedziałek o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 • spotkanie Wspólnoty Dwunastu we wtorek 17.09 o godz. 19.00.
 • spotkanie wspólnoty Anonimowych Jedzocholików w środę 18.09 o godz. 18.00.
 • spotkanie dla osób, które w czasie peregrynacji kopii cudownego wizerunku MB Kodeńskiej przyjęły szkaplerz NSPJ i MB Kodeńskiej w najbliższy czwartek 19.09. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, a potem na spotkanie formacyjne.
 1. Inne informacje:
 • z racji remontu kaplicy zakonnej od najbliższego wtorku nasza wspólnota zakonna będzie odmawiała brewiarz w kaplicy adoracji. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy brewiarzowej każdego dnia z wyjątkiem niedziel i poniedziałków: rano o godz. 07.15 i w południe o godz. 12.15.
 • trwa jeszcze nabór do Gdańskiej Szkoły Kantorów, która będzie działała w ramach Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury. Wszelkie niezbędne informacje – także o naborze do tejże szkoły – znajdują się na stronie: muzykaliturgiczna.pl.
 • w ramach Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury będzie działał także Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy w sobotę 05.10 br. o godz. 09.00, a szczegółowe informacja na plakacie przy wyjściu z kaplicy adoracji oraz na stronie internetowej utw7.pl. Zapraszamy do zaangażowania!
 • są jeszcze miejsca na 8. dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą organizujemy wraz z biurem podróży Kaszub Travel w dnach 16-23.11.2019. Koszt: 3600 zł + 50 USD. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła, a zapisy w zakrystii. Zapraszamy do uczestnictwa!
 • w gablocie przy wyjściu z kościoła i kaplicy adoracji można zapoznać się:

– z komunikatem o Pielgrzymce Ludzi Morza na Jasną Górę (20-21.09);

– z informacją o Rekolekcjach Zawierzenia Maryi w Oparciu o Tajemnice Radosne (Matemblewo, 27-29.09);

– z zaproszeniem do udziału w projekcie Pełnia talentu w pełni wieku – program zdobywania kompetencji dla osób powyżej 50 roku życia (w ramach projektu możliwość bezpłatnego udziału w różnych zajęciach).

PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:

 • Krzyż się kocha – czyli o tym, że krzyż budzi lęk aż do chwili, gdy się człowiek do niego przytuli.
 • Dom za Spiżową Bramą – czyli o tym, jak wygląda codzienne życie w Watykanie.
 • Opowiedzieć Polskę światu – czyli o największym sukcesie polskiej polityki historycznej, jakim były uroczystości 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Są także do nabycia Misyjne Drogi.

Myśl Tygodnia: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednegogrzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Łk 15, 7