1. Dzisiaj:

 • w imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej witamy wszystkich uczestniczących w tej Mszy św., także przybywających na odpoczynek do Trójmiasta. Życzymy jak najwięcej słońca, regeneracji sił, miłego i bezpiecznego pobytu. Zapraszamy na nasze spotkania liturgiczne w dni powszednie i w niedziele.
 • pierwszy z koncertów organowych odbywających się w ramach Jarmarku św. Dominika dzisiaj o godz. 19.00. Na organach zagra p. Piotr Rojek, a w repertuarze znajdą się utwory m.in.: Jana Sebastiana Bacha. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
 • dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 w związku z sezonem letnim. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 20.15 ze względu na kolejny koncert związany z Jarmarkiem św. Dominika.
 • po Mszy św. o godz. 20.00 dziesiątka różańca św. z prośbą o ustanie epidemii koronawirusa. W tygodniu w tych intencjach modlimy się po Mszy św. o godz. 18.00.
 • zapraszamy do zatrzymania się w naszej Herbaciarni u Oblatów. Podajemy tam aromatyczną kawę, świetną herbatę, ciasto z domowych wypieków, lemoniadę z lodem, letnie desery i jedyną w swoim rodzaju atmosferę! Zapraszamy także do odwiedzania Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury, które (tak jak herbaciarnia) jest otwarte każdego dnia (z wyjątkiem poniedziałku) od godz. 11.00 do 19.00.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

 • wspomnienie św. Jan Marii Vianneya – we wtorek 04.08.2020.
 • święto Przemienienia Pańskiego – w czwartek 06.08.2020
 • wspomnienie św. Dominika, kapłana – w sobotę 08.08.2020.

3. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:

 • do oddawania czci Matce Bożej przez śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po pierwszej Mszy św., czyli ok. godz. 08.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 05.08 br. o godz. 17.30.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 07.08 br. o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 08.08.2020 o godz. 17.15.

4. Wydarzenia w najbliższym tygodniu w naszym kościele:

 • modlitwa różańcowa w int. naszego miasta Gdańska (za jego władze, za Kościół gdański, za wszystkich mieszkańców – z prośbą o wypełnienie się woli Bożej w naszym mieście) w poniedziałek 27.07.2020 o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału!
 • spotkanie wspólnoty Anonimowych Alkoholików także w poniedziałek 03.08.2020, tyle że o godz. 19.00.
 • spotkanie modlitewne charyzmatycznej Wspólnoty Dwunastu we wtorek 04.08.2020 o godz. 19.00.
 • Anonimowi Jedzocholicy zapraszają na spotkanie w środę 05.08.2020 o godz. 18.00.
 • święto Przemienienia Pańskiego przypada w czwartek 06.08.2020. Jest to zarazem I Czwartek Miesiąca. Zapraszamy zatem w tym dniu do udziału we Mszy św.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań z racji I Czwartku Miesiąca także w czwartek 06.08.2020 od godz. 17.00.
 • w I Piątek Miesiąca 07.08.2020 zapraszamy do praktyki Komunii św. wynagradzającej NSPJ za grzechy swoje i innych.

5. Wydarzenia organizowane w ramach Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury:

 • Życie po śmierci: teologiczne śledztwo to hasło autorskiego spotkania ks. Wiktora Szponara i p. Andrzeja Duffka, które odbędzie się w naszym Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w piątek 07.08.2020. Zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 17.00, a potem na konferencję i panel dyskusyjny do sali wielofunkcyjnej OCEiK-u. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej OCEiK-u (elzbietanska.pl)
 • spotkanie Katolickiego Networkingu – czyli katolickich pracodawców i pracowników (także poszukujących pracy) w sobotę 08.08.2020. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, zakończenie ok. godz. 15.00. W planie konferencja i dyskusja.
 • drugi z cyklu koncertów organowych odbywających się w naszym kościele w czasie Jarmarku św. Dominika w przyszłą niedzielę 09.08.2020 o godz. 19.00. Na organach zagra p. Wacław Golonka, a w repertuarze usłyszymy kompozycje m.in. Fr. Haendla, Feliks Mendelssohn-Bartholdiego i Mieczysława Surzyńskiego. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowy rozkład koncertów na plakatach przy wyjściu z Kaplicy Adoracji i kościoła oraz na stronie internetowej OCEiK-u (elzbietanska.pl).

6. Inne informacje:

 • witamy pośród nas kl. Łukasza Orłowskiego OMI, który w miesiącu sierpniu będzie odbywał w naszej gdańskiej wspólnocie swoją praktykę pastoralną. Życzymy mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki MB Szkaplerznej!
 • zachęcamy do wpisywania się do Księgi Abstynencji na czas sierpniowej wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Księga będzie wystawiona w naszej Kaplicy Adoracji (jeśli ktoś nie chce podawać swojego nazwiska, to wystarczy wpisać tylko swoje imię, albo inicjały). Podejmijmy dobrowolną abstynencję z miłości do Chrystusa, łącząc ją z Jego cierpieniem i ofiarowując ją w jakiejś konkretnej intencji.
 • organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Górki Klasztornej (sanktuarium maryjne – najstarsze w Polsce), Strzelna (kościół romański św. Prokopa oraz kościół ponorbertański z romańskimi kolumnami pw. Trójcy Św. i NMP), Markowic (Sanktuarium MB Królowej Miłości i Pokoju, Pani Kujaw) i Inowrocławia (tężnie solankowe). Termin: sobota 12.09.2020. Wyjazd o godz. 07.00, powrót ok. 22.00. Cena: 120 zł (w tym gorący posiłek). Wpłata wstępna 50 zł. Szczegóły na plakatach! Zapisy w zakrystii! W trakcie pielgrzymki zachowujemy wszelkie środki ostrożności!
 • dziękujemy także wszystkim, którzy wspomagają nas modlitwą, dobrym słowem i konkretną ofiarą materialną składając ją czy to w kościele, czy zamawiając intencję Mszy św. (w zakrystii, albo drogą internetową – gdansk@oblaci.net), czy też wpłacając swoją ofiarę na nasze konto (można je znaleźć na naszej stronie internetowej www.gdansk.oblaci.pl w zakładce Kontakt). Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni!
 • informujemy raz jeszcze, że w naszym kompleksie kościelno-klasztornym pojawiło się urządzenie zwane e-tacą. Daje ono możliwość złożenia ofiary bezgotówkowo, korzystając z karty płatniczej. Jeśli ktoś uzna, że jest to dla niego forma lepsza lub bezpieczniejsza, to oczywiście zachęcamy do takiego sposobu materialnego wsparcia naszego kościoła św. Józefa!
 • w związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na koronowirusa przypominamy o tym, że będąc w kościele należy mieć przykryty nos i usta. Róbmy to z miłości do siebie i do innych!

 

PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:

 • W górę patrz – czyli o tym, że gotyckie katedry, to miejsca, gdzie niebo spotyka się z ziemią.
 • Między ołtarzem a sądem – czyli o tym, czy powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele oznacza, że Kościół katolicki odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa.
 • Dość fake newsów! – czyli o tym, czym są fake newsy i jak z nimi walczyć.

 

Myśl Tygodnia: Lecz tłumy zwiedziały się o tym i z miast poszły za Nim pieszo. Gdy wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi i uzdrowił ich chorych.

Mt 14, 13-14