1. Dzisiaj:

 • w imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej witam wszystkich uczestniczących w tej Mszy św. – zarówno obecnych w naszej świątyni, jak i łączących się z nami dzięki transmisji internetowej (link do transmisji https://gdansk.oblaci.pl/transmisja-z-kosciola).
 • kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na nasze inwestycje, przede wszystkim na utrzymanie naszego kompleksu kościelno-klasztornego. Za ofiary składane na te cele bardzo serdecznie dziękujemy!
 • Msza św. w int. modlących się o dobrego męża i dobrą żonę dziś o godz. 16.30 w związku z III niedzielą miesiąca. Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują dobrego męża i żony, ale także tych, którzy będąc już w związkach małżeńskich o przemianę swojego współmałżonka się modlą.
 • nabożeństwo majowe dziś i każdego następnego dnia o godz. 17.15. W dniu dzisiejszym łączymy je z nowenną przed uroczystością Zesłania do Ducha Św. i z nowenną przed uroczystością św. Eugeniusza – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 • dodatkowa Msza św. z racji sezonu letniego dziś o godz. 20.00. Będziemy ją odprawiali co najmniej do końca sierpnia. Prosimy o przekazywane sobie tej informacji!
 • zapraszamy do naszej Herbaciarni u Oblatów. Świetną kawę i doskonałą herbatę serwujemy na razie jeszcze na zakonnych krużgankach, ale można ją już wypić przy stoliku wychodząc na nasz zakonny wirydarz. Przypominamy, że u oblatów w herbaciarni wszystko jest za darmo, ale zawsze można złożyć dobrowolną ofiarę, która jest mile widziana.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

 • uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, biskupa – w piątek 21.05.2021.
 • uroczystość Zesłania Ducha Św. – w niedzielę 23.05.2021.

 

3. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:

 • do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 07.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 19.05.2021 o godz. 17.15.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 21.05.2021 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 22.05.2021 o godz. 08.00.

 

4. Wydarzenia w najbliższym tygodniu w naszym kościele:

 • nowennę przed uroczystością św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 07.30 do czwartku 20.05.2021.
 • natomiast nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy w połączeniu z nabożeństwem majowym o godz. 17.15 do soboty 22.05.2021 włącznie.
 • wznawiamy – przy zachowaniu reżimu sanitarnego – spotkania wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Zainteresowane osoby zapraszamy do klasztoru w poniedziałek 17.05.2021 o godz. 19.00.
 • spotkanie charyzmatycznej Wspólnoty Dwunastu we wtorek 18.05.2021 o godz. 19.00. W ramach spotkania zostanie odprawiona Msza św., a po niej będzie miało miejsce nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy do udziału!
 • w związku z Rokiem św. Józefa zapraszamy osoby związane ze wspólnotą Żywego Różańca na modlitewne spotkanie w środę 19.05.2021. Przebiegnie ono pod hasłem Św. Józef … zwierciadło cierpliwości i poprowadzi je ks. Piotr Dobek – proboszcz par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku i zarazem diecezjalny moderator Żywego Różańca. W programie: o 17.15 – nabożeństwo do św. Józefa z odczytywaniem próśb i podziękowań oraz zyskaniem odpustu zupełnego; o 18.00 Msza święta z homilią oraz zawierzeniem św. Józefowi wspólnot Żywego Różańca i o 19.00 konferencja tematyczna. Zapraszamy do udziału w spotkaniu w kościele w liczbie dopuszczonych osób (60) i przy zachowaniu środków ostrożności. Spotkanie będzie także transmitowane poprzez stronę internetową naszego kościoła (https://gdansk.oblaci.pl/transmisja-z-kosciola/) oraz na profilu facebookowym kościoła św. Józefa (https://www.facebook.com/GdanskJozef).
 • uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w piątek 21.05.2021. Msza św. komunitetowa ku czci św. Eugeniusza będzie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do łączności z nami-oblatami w dziękczynieniu za życie i posługę św. Eugeniusza!
 • także w piątek rozpoczyna się w naszym Zgromadzeniu tydzień modlitw o powołania oblackie. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 07.30 będziemy odprawiać nowennę o nowe powołania do naszego Zgromadzenia.
 • czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Św. połączone z możliwością adorowania Jezusa Eucharystycznego w ciszy i okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w naszym kościele w najbliższą sobotę 22.05.2021 o godz. 20.00 (podobnie, jak w pozostałych kościołach stacyjnych Śródmieścia). Prosimy tylko o zachowanie ilości osób mogących być jednocześnie w świątyni (60) oraz o zastosowanie pozostałych wskazań sanitarnych. Następnie o godz. 23.00 ze wszystkich kościołów stacyjnych nastąpi indywidualne przejście z zapalonymi światłami do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, gdzie o północy będzie odprawiana Msza św. z uroczystości Zesłania Ducha Św. Informacja o pozostałych kościołach stacyjnych znajduje się przy wyjściu z kościoła i Kaplicy Adoracji oraz na naszej stronie internetowej.
 • w przyszłą niedzielę 23.05.2021 będziemy przeżywali uroczystość Zesłania Ducha Św.

 

5. Inne informacje:

 • organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Torunia w sobotę 26.06.2021. W planie zwiedzanie zabytków Torunia, ale także Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Muzeum „Pamięć i Tożsamość:, Radia Maryja oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wyjazd o godz. 07.30, powrót ok. 22.00. Cena: 100 zł (w tym gorący posiłek). Wpłata wstępna 50 zł. Szczegóły już wkrótce na plakatach! Zapisy w zakrystii! W czasie pielgrzymki zachowujemy wszelkie środki ostrożności!

 

PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:

 • Patron na czas niewiedzy – czyli o nowym błogosławionym ks. Franciszku Jordanie.
 • Bez kręgosłupa – czyli o tym, czy lekcje etyki powinny być obowiązkowe w szkole.
 • Spis powszechny jest bezpieczny – rozmowa z prezesem GUS.

Są także do nabycia Misyjne Drogi prezentujące pracę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Madagaskarze.

 

Myśl Tygodnia: Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga.

Mk 15, 19