1. Dzisiaj:

 • w imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej witamy wszystkich uczestniczących w tej Mszy św.
 • I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przebiegnie pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. To trzeci rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi Eucharystia daje życie.
 • na każdej Mszy św. ma miejsce poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Można je nabywać w zakrystii składając przy tym dobrowolną ofiarę. W zakrystii także do nabycia wigilijne świece Caritas: duże w cenie 16 zł, a małe w cenie 6 zł.
 • zachęcamy do włączenia się w akcję organizowaną przez Archidiecezjalną Caritas pod hasłem Tytka charytatywna. Tytki można odbierać także w zakrystii. Należy je wypełnić proponowanymi artykułami spożywczymi i dostarczyć do naszego kościoła do 19.12.2021. Zostaną one przekazane ludziom potrzebującym. Za otwarte i miłosierne serce składamy Bóg zapłać!
 • wciąż także jest możliwość włączenia się w inną akcję naszego gdańskiego Caritasu Podaruj trochę ciepła. Przy wyjściu z kościoła można zatem jeszcze zostawić nowe rękawiczki, które docelowo trafią do ubogich naszego miasta.
 • w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy!
 • spotkanie z ks. Krzysztofem Kralką SAC (pallottynem, ewangelizatorem i rekolekcjonistą) dzisiaj od godz. 15.00. Najpierw konferencja w sali wielofunkcyjnej OCEiK-u, a następnie o godz. 16.00 Msza św. i modlitwa o uzdrowienie w kościele. Całość jest organizowana przy współpracy ze Szkołą Lidera i Animatora Archidiecezji Gdańskiej tzw. Szkołą Barnaby.
 • zachęcamy do zatrzymania się chociaż na chwilę na adoracji Najświętszego Sakramentu, a potem do zejścia do naszej Herbaciarnia u Oblatów, która – jak zawsze – jest czynna od godz. 11.00 do 19.00, a znajduje się na poziomie -1 pod salą wielofunkcyjną OCEiK-u. Przypominamy, że herbaciarnia jest czynna w w/w godzinach każdego dnia tygodnia z wyjątkiem poniedziałku.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

 • święto św. Andrzeja, Apostoła – we wtorek 30.11.2020.
 • uroczystość Rocznicy Rekonsekracji Kościoła św. Józefa – w środę 01.12.2021
 • wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana – w piątek 03.12.2021.
 • wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – w sobotę 04.12.2021.
 • I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.

 

3. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:

 • do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 07.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa – w środę 01.12.2021 o godz. 17.15.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia – w piątek 03.12.2021 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej – w sobotę 04.12.2021 o godz. 08.00.

 

4. Wydarzenia w najbliższym tygodniu w naszym kościele:

 • zapraszamy do udziału w porannych roratach. W naszym kościele będą one odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 06.45.
 • modlitwa różańcowa w int. naszego miasta Gdańska (za jego władze, za Kościół gdański, za wszystkich mieszkańców – z prośbą o wypełnienie się woli Bożej w naszym mieście) w poniedziałek 29.11.2021 o godz. 17.15.
 • spotkanie wspólnoty Anonimowych Alkoholików również w poniedziałek 29.11.2021 o godz. 19.00.
 • spotkanie charyzmatycznej Wspólnoty Dwunastu we wtorek 30.11.2021 o godz. 19.00. W ramach spotkania zostanie odprawiona Msza św., a po niej będzie miało miejsce nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
 • Anonimowi Narkomani zapraszają na spotkanie także we wtorek 30.11.2021 i także na godz. 19.00 tyle że do sali rektorskiej.
 • nabożeństwo do św. Józefa w środę 01.12.2021 o godz. 17.15.
 • II rocznica rekonsekracji naszego kościoła i rozpoczęcia działalności przez Oblackie Centrum Edukacji i Kultury przypada w środę 01.12.2021. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia w ramach Mszy św. o godz. 18.00.
 • spotkanie naszego Zespołu Caritas i wszystkich, którzy chcieliby w jakiś sposób pomagać najbardziej potrzebującym również w środę 01.12.2021. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i potem na spotkanie do sali rektorskiej.
 • wspólnota Anonimowych Jedzenioholików spotyka się również w środę 01.12.2021 o godz. 18.00.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań z racji I Czwartku Miesiąca w czwartek 03.12.2020 od godz. 17.00.
 • w I Piątek Miesiąca 03.12.2021 zapraszamy do praktyki Komunii św. wynagradzającej NSPJ za grzechy swoje i innych.
 • 26 rocz. kanonizacji św. Eugeniusza de Mazenoda założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przypada w piątek 03.12.2021. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy dziękować dobremu Bogu za życie, posługę i dzieło św.
 • spotkanie Dorosłych Lektorów Słowa Bożego w najbliższy piątek 03.12.2021. Zapraszamy lektorów do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, a potem na rozważanie Słowa Bożego do klasztoru.
 • kolejne nabożeństwo I Soboty Miesiąca w najbliższą sobotę 04.12.2021 o godz. 17.00. Zachęcamy, by w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy swoje i całego świata skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a w ramach samego nabożeństwa, by z tą samą intencją rozmyślać nad jedną z tajemnic różańcowych, odmawiać różaniec i uczestniczyć we Mszy św. przyjmując Jezusa Chrystusa w Komunii św. Do udziału w nabożeństwie zapraszamy wszystkich, czcicieli MB, również tych, którzy oddali się w niewolę miłości Jezusowi Chrystusowi przez NMP w oparciu o Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignion de Montfort! W związku z tym nabożeństwo do MB Szkaplerznej w sobotę 04.12.2021 po Mszy św. o godz. 07.30.
 • wieczorna Eucharystia tego sobotniego dnia sprawowana będzie w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie naszej Róży Różańcowej w klasztorze.

 

5. Inicjatywy odbywające się w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury.

 • Jazzuj Panu cała ziemio – to wieczór uwielbienia w duchu jazzowym. Do wspólnej modlitwy pieśniami uwielbienia zapraszamy w przyszłą niedzielę 05.12.2021 o godz. 19.00 do sali wielofunkcyjna OCEiK-u. Wstęp wolny!

 

6. Inne informacje:

 • bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają nas modlitwą, dobrym słowem i konkretną ofiarą materialną. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni! Jeśli ktoś chciałby nas wspomagać w utrzymaniu kompleksu kościelno-klasztornego pw. św. Józefa, to może to uczynić: poprzez złożenie swojej ofiary w jednej ze skarbon w kościele, poprzez zamówienie intencji Mszy św. (także pisząc na adres mailowy gdansk@oblaci.pl), bądź poprzez wpłatę na nasze konto (można je znaleźć na stronie internetowej www.gdansk.oblaci.pl w zakładce Kontakt). Za wszelkie ofiary raz jeszcze z serca płynące Bóg zapłać!

 

PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:

 • Czekamy – czyli o tym, że w Adwencie czekamy na Jezusa Chrystusa, który przychodzi dać światu pokój.
 • Błogosławiony od kamery – czyli o zmarłym 50. lat temu bł. ks. Jakubie Alberione – założycielu paulistów, dla którego media były narzędziem ewangelizacji.
 • Ciemność widzę – czyli o tym, czy rzeczywiście w Europie powinniśmy się obawiać wielkiej awarii zasilania w prąd, czy też nie?

 

Myśl Tygodnia: Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.

Łk 21,36