GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2022

 

  1. Wspieramy duchowo Pielgrzymów, którzy wyruszyli w 40-tą jubileuszową pieszą Pielgrzymkę Gdańską na Jasną Górę. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 12 sierpnia. Jednocześnie informujemy, że spotkanie po Pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 14 sierpnia. Zapraszamy do udziału we mszy św. o godz. 20.00. Następnie wysłuchamy świadectw pielgrzymkowych, których przedłużeniem będzie spotkanie przyjaźni w Herbaciarni u Oblatów.
  2. W liturgii tego tygodnia: we wtorek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy, w środę święto Św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapraszamy na nasze tradycyjne nabożeństwa: w środę o godz. 17.30 do św. Józefa i w sobotę o godz. 17.30 do Matki Bożej Szkaplerznej.
  3. Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywami Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury. Szczegóły w gablotach przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej Oblackiego Centrum. Zwracamy uwagę na kilka inicjatyw: „Szlakiem Kanału Raduni” – to spacer z oprowadzaniem po Starym Mieście organizowany w trakcie Jarmarku Św. Dominika. Pierwszy z nich odbył się w 25 lipca 2022. Kolejne odbędą się 1 i 8 sierpnia. Rozpoczęcie na skwerze Heweliusza o godz. 18.00, a zakończenie w naszej Herbaciarni u Oblatów  20.00. Koncert muzyki kameralnej połączony z prelekcją na temat historii kościoła św. Józefa w ramach cyklu zatytułowanego „Muzyka w zabytkach starego Gdańska”  w czwartek 11.08.2022 o godz. 19.00. W programie utwory Dvořáka i Pucciniego. Koncert odbędzie się w naszym kościele św. Józefa. Wstęp wolny!
  4. Dziś, w niedzielę 7 sierpnia 2022, Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza wszystkie Parafialne Zespoły Caritas i wszystkich zainteresowanych na wielkie Święto Wolontariatu! Zapraszamy na wspólną Mszę św. o godz. 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Wielkie świętowanie odbędzie się przy scenie na Skwerze Heweliusza w Gdańsku od godz. 13:00. Przewidzianych jest wiele atrakcji: koncerty, teatr, występy, gry, zabawy dla dzieci. Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi.
  5. Przed nami kolejna edycja akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym takiego wsparcia dzieciom z Polski i Ukrainy. Tornistry do wypełnienia będzie można odebrać w naszej zakrystii już za tydzień. Wtedy powiemy także co dalej zrobić z wypełnionymi plecakami dla dzieci.
  6. Po Mszach św. w zakrystii można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.
  7. Wszystkim Gościom modlącym się z nami w czasie urlopów i wakacji jak i wszystkim odwiedzającym regularnie nasz kościół, życzymy błogosławionej niedzieli.