OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023

 

 1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu tzw. Niedzielę Pasyjną. Od tej niedzieli do Wielkiego Piątku w kościołach zasłonięte są krzyże.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła wciąż są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 6 zł oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 9 zł.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedzielę o godz. 17.00, a Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo Pierwszej Soboty – o godz. 17.00.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: charyzmatycznej Wspólnoty Dwunastu we wtorek 28.03 o godz. 19.00; Dorosłych Lektorów Słowa Bożego w piątek 31.03 o godz. 18.45, Róży Różańcowej w sobotę 01.04 po wieczornej Mszy św.

 

 1. 78 rocznica spalenia Gdańszczan w naszym kościele przez żołnierzy Armii Czerwonej przypada we wtorek 28.03. Zatem w tym dniu w czasie wieczornej Mszy św. będziemy się modlili o łaskę życia wiecznego dla wszystkich pomordowanych oraz o Boże miłosierdzie dla oprawców.

 

 1. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywali Niedzielę Męki Pańskiej zwaną inaczej Niedzielą Palmową. W czasie każdej Mszy św. poświecenie palm. Uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy na Mszy św. o godz. 11.30. Gromadzimy się zatem z palmami w ręku na placu przed kościołem, by procesyjnie wejść do świątyni. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary bardzo serdecznie dziękujemy! Od Niedzieli Palmowej można przynosić swoje skarbonki rodzinne z jałmużną postną. Zostawiamy je w zakrystii. Ofiary w ten sposób zebrane zostaną przyniesione do ołtarza w procesji z darami ofiarnymi w Wielki Czwartek, a ostatecznie zostaną one przekazane na działalność naszego tutejszego Caritasu oraz pokrycie kosztów nauki 10. dzieci z Madagaskaru.

 

 1. W Oblackim Centrum Edukacji i Kultury: koncert Klasyka u oblatów w niedzielę 26.03 o godz. 19.00, 15 Kresowa Środa Literacka w środę 29.03 o godz. 17.00, wykład Walki Armii Czerwonej w Gdańsku, który poprowadzi Filip Popek – prezes Koła Przewodników PTTK w Gdańsku w czwartek 03 godz. 18.00, koncert pasyjno-wielkopostny Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej w niedzielę 02.04 o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły dotyczące tych i innych wydarzeń w gablotach i na stronach internetowych Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury.

 

 1. Zapraszamy do odwiedzania „Herbaciarni u Oblatów”. Jest czynna każdego dnia z wyjątkiem poniedziałków od godz. 11.00 do 19.00 (krużgankami do schodów i na poziom -1).

 

 1. Organizujemy jednodniowy wyjazd do Kalwarii Wejherowskiej w piątek 31.03.2023. W planie Msza św. w kościele pw. św. Anny, Droga Krzyżowa na kalwarii i słodki poczęstunek. W drodze powrotnej – w zależności od czasu – spacer po Klifie Orłowskim. Wyjazd o godz. 08.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w akcję naszej archidiecezjalnej Caritas Droga Światła. Polega ona na zbieraniu częściowo już zużytych świec. Pozyskana parafina zostanie wykorzystana do produkcji świec zapachowych podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej. Skrzynka jest wystawiona w przedsionku Kaplicy Adoracji przy gablocie z ogłoszeniami parafialnymi.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania, przebiegu i uświetnienia naszego odpustu ku czci św. Józefa. Dziękujemy także tym, którzy wspomagają nas modlitwą, dobrym słowem i konkretną ofiarą materialną. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni! Bóg zapłać! W Waszej intencji chcemy po błogosławieństwie odmówić modlitwę „Święty Michale Archaniele…”

 

 1. Wszystkim życzymy pięknego przeżycia V Niedzieli Wielkiego Postu. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.