XXVII Niedziela Zwykła

 

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 Niedziela Zwykła, 2 października 2022

  1. „Odmawiajcie codziennie różaniec” – takie było przesłanie objawiającej się Matki Bożej w Fatimie. Maryja wzywała do modlitwy w obliczu rozlewającego się po świecie zła przemocy i niebezpieczeństwa wojny. Orędzie to jest dziś znów bardzo aktualne. Miesiąc październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, w której jesteśmy wszyscy wezwani do gorącej modlitwy w intencjach pokoju na świecie. Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.30. Ponadto w sobotę 7 października rozpocznie się dwumiesięczna modlitwa różańcowa o błogosławieństwo dla naszych miast i wsi oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca przez kolejne dwa miesiące, do 8 grudnia włącznie. Szczegóły na plakacie i ulotkach, które można wziąć ze sobą do domu.
  2. W liturgii tego tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę - św. Faustyny Kowalskiej, a w piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Zapraszamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15.00 w kapicy adoracji.
  3. Spotkanie naszego Zespołu Caritasu odbędzie się w środę 5 października po wieczornej Mszy św., natomiast spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich - w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00.
  4. Na placu przykościelnym rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z realizacją projektu odbudowy dawnego budynku plebanii. W miarę postępu prac będziemy szczegółowo informowali o kolejnych etapach odbudowy. Jednocześnie prosimy o zrozumienie w związku z utrudnieniami, jakie taka inwestycja za sobą pociąga.
  5. Oblackie Centrum Edukacji i Kultury informuje o swoich inicjatywach w ramach 3 Bałtyckiego Międzynarodowego Festiwalu Klawesynowego: Kurs Mistrzowski z Cristiano Holtzem dzisiaj tj. w niedzielę w godz. 12.00-14.30 i 15.30-18.00. Przegląd Młodych Talentów Klawesynistyki we wtorek 04.10 br., koncert Eleny Zhukowej z Ukrainy w czwartek 06.10 br., koncert Coriny Marti ze Szwajcarii w sobotę 08.10 br., Kurs Mistrzowski z Coriną Marti w przyszłą niedzielę 09.10 br. w godz. 12.00-14.30 i 15.30-18.00. Wszystkie koncerty o godz. 19.00 w sali wielofunkcyjnej OCEiK-u. Szczegółowy plan poszczególnych koncertów na plakatach w gablotach Centrum, na jego stronie internetowej i w mediach społecznościowych.
  6. Odbywająca się w Rzymie Kapituła Generalna naszej rodziny zakonnej, w której bierze udział Rektor kościoła, o. Wojciech Popielewski, wybrała nowego Przełożonego Generalnego naszej rodziny zakonnej. Został nim 59-letni oblat hiszpański Rois Alonso Luis Ignatio. Polecamy go modlitwie wszystkich naszych Przyjaciół. Kapituła zakończy się 14 października.
  7. Po Mszach św. w zakrystii można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim obecnym życzymy błogosławionej niedzieli. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.