X NIEDZIALA ZWYKŁA

09 czerwca 2024r.

         

W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w środę wspomnienie 108 błogosławionych męczenników drugiej wojny światowej, wśród których znajduje się nasz ojciec bł. Józef Cebula, którego krzyż misjonarski – relikwia była wśród nas 21 maja. W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

Nabożeństwa czerwcowe w każdy dzień o 17.30.

 

Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- Spotkanie Wspólnoty Dwunastu w naszym kościele we wtorek o godz. 19.00.

- Spotkanie Zespołu Caritas w czwartek o godz. 16.00.

- Spotkanie Dorosłych Lektorów Słowa Bożego także w czwartek po wieczornej mszy świętej.

- Spotkanie Modlących się o dobrego męża i żonę w niedzielę o 16.30.

- Spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich jest przełożone na niedzielę 23.06 br. z racji odbywającego się wówczas w naszym kościele Regionalnego Zjazdu Przyjaciół Misji.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w Oblackim Centrum:

- wystawa prac malarskich Jolanty Małek od obejrzenia na krużgankach naszego klasztoru od 11.06 do 11.08.2024 w godzinach funkcjonowania Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury (od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-19.00) . Wernisaż tej wystawy, czyli oficjalne spotkanie z malarką i otwarcie wystawy w piątek 14.06 br. o godz. 19.00.

- warsztaty plastyczne dla dzieci, rozwijające kreatywność i twórcze myślenie w „Herbaciarni u Oblatów” w najbliższą sobotę 08.06 w godz. 11.00-12.30.

- koncert w ramach serii koncertów poświęconych tematyce sakralnej „Musica Sacra” w sobotę 15.06. br. o godz.19.30 w kościele św. Józefa.

 

Szczegóły tych i innych wydarzeń na plakatach, w gablotach, na facebooku, platformie X oraz stronie internetowej OCEiK-u.

 

Zapraszamy do naszej „Herbaciarni u Oblatów”. Jest czynna każdego dnia z wyjątkiem poniedziałku w godzinach od 11.00 do 19.00 .

 

W następną niedzielę (16 czerwca), odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. To wydarzenie, które od lat gromadzi Pomorzan wokół  tematów życia i rodziny. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00.

 

Dziś gościmy wśród nas siostry elżbietanki, które przybliżają swoją posługę i jak powiedziały w swoim wystąpieniu proszą o datki na prowadzone przez siebie dzieło.