X Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj:

 • w imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej witam wszystkich uczestniczących
  w tej Mszy św. – zarówno obecnych w naszej świątyni, jak i łączących się z nami dzięki transmisji internetowej (link do transmisji https://gdansk.oblaci.pl/transmisja-z-kosciola).
 • w tę niedzielę przeżywamy XIV Święto Dziękczynienia, które przebiega pod hasłem: Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych.
 • nabożeństwo ku czci NSPJ dzisiaj o godz. 17.15, podobnie jak w kolejnych dniach tygodnia. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych!
 • dodatkowa Msza św. w związku z trwającym sezonem letnim o godz. 20.00.
 • zachęcamy po Mszy św. najpierw do chwili adoracji Chrystusa Eucharystycznego w naszej Kaplicy Adoracji, a potem do zatrzymania się w naszej Herbaciarni u oblatów. Świetną kawę i doskonałą herbatę można wypić oraz ciastko z domowych wypieków zjeść albo w dotychczasowym pomieszczeniu herbaciarni w piwnicy (krużgankami do końca, potem na lewo do schodów i na poziom -1), albo na naszym zakonnym wirydarzu. Przypominamy, że u oblatów w herbaciarni wszystko jest za darmo, ale mile jest widziana dobrowolna ofiara na rzecz kompleksu kościelno-klasztornego pw. św. Józefa. Prosimy o zachowanie środków ostrożności związanych z epidemią. Herbaciarnia jest czynna każdego dnia z wyjątkiem poniedziałków w godz. od 11.00 do 19.00. Serdecznie zapraszamy!

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

 • wspomnienie św. Jadwigi, królowej – we wtorek 08.06.2021.
 • uroczystość NSPJ – w piątek 11.06.2021.
 • wspomnienie Niepokalanego Serca NMP lub wspomnienie 108 Męczenników II Wojny Światowej – bł. o. Józefa Cebuli OMI, kapłanów gdańskich: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, kmdr. ppor. Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, s. Alicji Kotowskiej i Towarzyszy – w sobotę 12.06.2021.

 

3. Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele:

 • do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 07.00.
 • do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w środę 09.06.2021 o godz. 17.15.
 • do udziału w Godzinie Miłosierdzia w piątek 11.06.2021 o godz. 15.00.
 • do udziału w nabożeństwie do MB Szkaplerznej w sobotę 12.06.2021 o godz. 08.00.

 

4. Wydarzenia w najbliższym tygodniu w naszym kościele:

 • spotkanie wspólnoty Anonimowych Alkoholików w poniedziałek 07.06.2021 o godz. 19.00.
 • spotkanie charyzmatycznej Wspólnoty Dwunastu we wtorek 08.06.2021 o godz. 19.00.
 • wznawiamy także spotkania wspólnoty Anonimowych Narkomanów. Osoby zmagające się z takimi problemami, albo mające styczność np. w rodzinach z osobami uzależnionymi zapraszamy na spotkanie także we wtorek 08.06.2021 i także na godz. 19.00.
 • nabożeństwo ku czci św. Józefa wraz z odczytywaniem podziękowań i próśb oraz z zyskaniem odpustu zupełnego w środę 09.06.2021 o godz. 17.15. Zachęcamy do wypisywania swoich próśb i podziękowań oraz do udziału w nabożeństwie – w kościele w liczbie dopuszczonych osób oraz poprzez transmisję internetową (https://gdansk.oblaci.pl/transmisja-z-kosciola/).
 • spotkanie zespołu Caritas działającego przy naszym kościele także w środę 09.06.2021. Członków i osoby zainteresowane zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a potem na spotkanie do klasztoru.
 • wspólnota Anonimowych Jedzocholików zaprasza na spotkanie także w środę o godz. 18.00.
 • w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 11.06.2021 dodatkowa Msza św. o godz. 00. W związku z 100. rocznicą poświęcenia Polski Sercu Jezusowemu po każdej Mszy św. przedpołudniowej oraz w ramach nabożeństwa czerwcowego odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów – w ich intencji módlmy się w tym dniu w szczególny sposób. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 • Przyjaciół Misji Oblackich i sympatyków naszego zgromadzenia zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00, która będzie sprawowana w ich intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Eugeniusza i spotkanie w klasztorze.

 

5. Inne informacje:

 • jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę do Torunia w sobotę 26.06.2021. W planie zwiedzanie zabytków Torunia, ale także Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Muzeum Pamięć i Tożsamość, Radia Maryja oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Wyjazd o godz. 07.30, powrót ok. 22.00. Cena: 100 zł (w tym gorący posiłek). Wpłata wstępna 50 zł. Zapisy w zakrystii! Szczegóły na plakatach! W czasie pielgrzymki zachowujemy wszelkie środki ostrożności!
 • dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają nas modlitwą, dobrym słowem i konkretną ofiarą materialną. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni! Jeśli ktoś chciałby nas wspomóc w utrzymaniu kompleksu kościelno-klasztornego pw. św. Józefa, to może to uczynić: poprzez złożenie swojej ofiary w jednej ze skarbon w kościele, poprzez zamówienie intencji Mszy św. (także pisząc na adres mailowy gdansk@oblaci.pl), bądź poprzez wpłatę na nasze konto (można je znaleźć na stronie internetowej www.gdansk.oblaci.pl w zakładce Kontakt).
 • przy wyjściu z Kaplicy Adoracji i z kościoła oraz na naszej stronie internetowej można zapoznać się:

- z zaproszeniem na Koncert Wiosenny klasy organów, skrzypiec i śpiewu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 12.06.2021 o godz. 19.00. W programie m.in. utwory: J. S. Bacha, L. Vierne’a, G. Younga, M. Regera. Koncert jest współorganizowany przez Oblackie Centrum Edukacji i Kultury. Zachęcamy do udziału!

- z informacją o Pikniku Rodzinnym, który w sobotę 12 czerwca 2021 odbędzie się w sanktuarium MB Brzemienej w Matemblewie i przebiega pod hasłem Re(we)lacje.

 

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Misyjnych Dróg.

  

Myśl Tygodnia: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką.

Mk 3, 35