XXV Niedziela Zwykła, 20.09.2020

 

1. Decyzją gdańskiego SANEPID-u od piątku 18.09.2020 nasza wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej znalazła się w kwarantannie. Potrwa ona co najmniej do poniedziałku 28.09 br. W związku z zaistniałą sytuacją, w imię odpowiedzialności za siebie, a także za wszystkich, którzy nawiedzają nasz kompleks kościelno-klasztorny, zamknęliśmy kościół i Kaplicę Adoracji. To oznacza, że w najbliższym czasie nie będą w kościele odprawiane Msze św.. Intencje powierzone nam na dni od 18 do 28.09 odprawimy w izolacji – w kaplicy klasztornej. W tym okresie nie będzie także okazji do spowiedzi św. w ramach stałego konfesjonału oraz nie będą się odbywały spotkania grup i wspólnot działających przy naszej świątyni.

 

2. Zamknęliśmy również Oblackie Centrum Edukacji i Kultury oraz Herbaciarnię u Oblatów. Co najmniej do 28.09 odwołane zostają zatem wszystkie wydarzenia, które były organizowane przez OCEiK i miały się odbywać na jego terenie.

 

3. W czasie kwarantanny w naszym kompleksie kościelno-klasztornym zachęcamy wszystkich wiernych biorących udział w życiu duszpasterskim naszego kościoła rektoralnego do uczestniczenia w Mszach św. w innych świątyniach rektoralnych lub parafialnych miasta Gdańska. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu ma miejsce w Bazylice Mariackiej, w kaplicy Jezusa Miłosiernego od godz. 8.00 do 17.30. A z sakramentu spowiedzi św. można korzystać w kościele św. Elżbiety, u ks. Pallotynów  w godz. 10.00-12.00 i 14.00-17.00.

 

4. Wszelkie informacje i komunikaty Inspekcji Sanitarnej dotyczące sytuacji epidemicznej związanej z zarządzoną kwarantanną będziemy podawali na bieżąco na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych (facebook).

 

5. Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia i życzliwości, które do nas docierają! Jesteśmy wam za to bardzo wdzięczni! Zarazem prosimy Was o modlitwę w tym trudnym dla nas czasie!

 

6. A gdyby ktoś chciał nas wesprzeć materialnie, to można to uczynić zamawiając intencję Mszy św. (należy pisać na adres ekonom.gdansk@oblaci.pl); bądź wpłacając swoją ofiarę na nasze konto (można je znaleźć na stronie internetowej www.gdansk.oblaci.pl). Dziękujemy serdecznie za wszelkie wsparcie!

 

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

- święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – w poniedziałek 21.09.2020.

- wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana - w środę 23.09.2020.

 

PRASA KATOLICKA: W aktualnym Gościu Niedzielnym:

 

Myśl Tygodnia: Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

Mt 20, 16a