OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023

 

 1. W tę niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele każdego dnia o godz. 17.15. Do przyszłej niedzieli łączymy je z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Św. A w ramach nowenny powołaniowej pragniemy również modlić się o święte powołania do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 1. Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej jutro, w poniedziałek 22.05 br. Msza św. komunitetowa ku czci św. Eugeniusza o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do łączności z nami-oblatami w dziękczynieniu za życie i posługę św. Eugeniusza!

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: modlących się o dobrego męża i dobrą żonę w dzisiaj 21.05 na Mszy św. o godz. 16.30, Wspólnoty Dwunastu we wtorek 23.05 br. o godz. 19.00 (w ramach spotkania zostanie odprawiona Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwąo uzdrowienie), Dorosłych Lektorów Słowa Bożego w piątek 26.05po wieczornej Mszy św.

 

 1. W przyszłą niedzielę 27.05.2023 będziemy przeżywali uroczystość Zesłania Ducha Św.

 

 1. W Oblackim Centrum Edukacji i Kultury: spotkanie z dziennikarzem Jakubem Maciejewskim - autorem książki pt.: "Wojna. Reportaż z Ukrainy" dzisiaj, w niedzielę 21.05 br. o godz. 16.00, koncert „Minimalizm i improwizacje przestrzenne” w ramach Vox and Percussion Festival w piątek 26.05 o godz. 19.00; warsztaty plastyczne dla dzieci, rozwijające kreatywność i twórcze myślenie w sobotę 27.05 od godz. 10.00, a w poniedziałek 29.05 poniedziałek o godz. 19.00 koncert realizowany w ramach współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku pt.: Musique a cordes (Muzyka na strunach)”. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Zapraszamy do odwiedzania „Herbaciarni u Oblatów”. Jest czynna każdego dnia, z wyjątkiem poniedziałku od godz. 11.00 do 19.00 (krużgankami do schodów i na poziom -1).

 

 1. „Spóźniona majówka po Kaszubach” to hasło jednodniowej pielgrzymki, którą organizujemy w pierwszą sobotę czerwca br. W planie nawiedzenie sanktuarium NMP Królowej Rodzin w Kościerzynie, kolegiaty pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach, Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. Wyjazd w sobotę 03.06 o godz. 08.00, powrót ok. 18.00. Koszt wyjazdu 140 zł (wpłata wstępna 70 zł). Zapisy w zakrystii, a szczegóły na plakatach.

 

 1. Już dziś informujemy, że od niedzieli 04.06 w związku z sezonem letnim w niedziele i uroczystości kościelne będziemy odprawiali Msze św.o godz. 20.00. Prosimy o przekazywanie sobie tej wiadomości.

 

 1. Abp Tadeusz Wojda zaprasza w wigilię Zesłania Ducha Świętego na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę 26.05.2023 w kościołach stacyjnych w Gdańsku. Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej archidiecezji. W naszym kościele będzie ona połączona także z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 i w naszym kościele potrwa do godz. 22.30. Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w bazylice Mariackiej w Gdańsku o godz. 23.00.

 

 1. Proboszcz Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Gdańsku zwraca sięz prośbą o dobrowolną ofiarę na Epitafium poświęcone św. Maksymilianowi Mari Kolbe. Wspomniana parafia jest najmniejszą w Dekanacie Gdańsk-Śródmieście, stąd skierowany do nas apel.W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbiórka na ten cel.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają nas modlitwą, dobrym słowem i ofiarą materialną. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni! Za wszelkie wsparcie raz jeszcze dziękujemy! W intencji naszych dobrodziejów i ofiarodawców po Mszy św. odmówimy modlitwę do św. Michała Archanioła.

 

 1. Wszystkim życzymy pięknego przeżywania Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.