Na każdy dzień naszej życiowej drogi potrzebujemy światła. Papież Benedykt przypomniał kiedyś, że „teraźniejszość, nawet uciążliwą, można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi”.

 

 

 

Kiedy nadszedł wreszcie niezwykły czas przeżywania uroczystości narodzin Zbawiciela, jakby odruchowo rozglądamy się wokół siebie, szukając ciepła, światła, radości, pociechy i nadziei. Gwiazda betlejemska, która rozbłysła po raz pierwszy w noc Bożego Narodzenia, przynosi także dzisiaj każdemu z nas jasne światło potrzebne by podjąć i kontynuować trud drogi.

 

W imieniu naszej zakonnej wspólnoty życzymy, by zbliżające się Święta dały każdemu z tu obecnych – Przyjaciół i Gości okazję nie tylko do wytchnienia, ale by umocniły wszystko, co dobre, by rozpaliły w każdym na nowo pragnienie podążania za tym światłem, które prowadzi do Celu – do Boga. Niech dotrze ono zwłaszcza do ludzi chorych, wyizolowanych i zmagających się z różnymi życiowymi trudnościami. Niech da służbom strzegącym naszych granic siłę wytrwania. Niech serca skonfliktowane i zamknięte otworzą się na pojednanie i pokój.

 

W imieniu wspólnoty naszego gdańskiego klasztoru życzymy zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Nasze życzenia także na https://www.facebook.com/GdanskJozef/videos/1052191758959693