XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023r.

 

W tę niedzielę przypada Dzień Golgoty Wschodu – 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy w wyniku tej napaści stracili życie i zdrowie. Prośmy dla nich o łaskę życia wiecznego w niebie, a dla agresorów o Boże Miłosierdzie. W tym kontekście nie ustawajmy także w modlitwie o pokój na Ukrainie.

W połowie kościoła po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i inne uczelnie katolickie. Za wszelkie ofiary z serca płynące Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski, a w czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W najbliższych dniach są jeszcze wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

Pozostały jeszcze trzy wolne miejsc na pielgrzymkę autokarową na Dolny Śląsk i Opolszczyznę, która odbędzie się od poniedziałku 16.10 do piątku 20.10 br. Informacje o pielgrzymce są wyłożone na skarbonie przy zakrystii, a same zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału!

Spotkania duszpasterskie:

– dziś Msza św. w int. modlących się o dobrego męża i dobrą żonę o godz. 16.30;

– w piątek spotkanie Dorosłych Lektorów Słowa Bożego po wieczornej Mszy św.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach odbywających się w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury:

– ogólnopolska konferencja naukowa organizowana przy udziale Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku pt. „Kapelani Ludowego Wojska Polskiego 1943–1990″ w dniach 19-21.09 (wtorek – czwartek);

– przesłuchania kandydatów – ewentualnych studentów kolejnego roku formacyjnego w Gdańskiej Szkoły Kantorów w sobotę 23.09 od godz. 09.00;

– warsztaty dla małżeństw „Uczucia, komunikacja, jedność” w sobotę 30.09 w godz. 09.00-15.00. Zapisy internetowe do 24.09. .Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły tych i innych wydarzeń na plakatach w gablotach, na stronie internetowej oraz na facebooku oblackiego centrum.

 

Wszystkim Wam, modlącym się z nami u św. Józefa a także miłym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu. Dzisiejsze spotkanie u św. Józefa można przedłużyć w naszej herbaciarni w podziemiach klasztoru lub na klasztornym wirydarzu. Serdecznie zapraszamy!

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.