Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

26 listopada 2023r.

 

          Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy kościelny rok liturgiczny. Dziś można zyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków po publicznym odmówieniu Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Przed błogosławieństwem kończącym mszę odmówimy wspólnie ten akt, zawierzając się Chrystusowi Królowi.

Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Adwent a z nim nowy rok liturgiczny. Już dziś zapowiadamy, że Roraty w naszym kościele będą odprawiane o 6.45, począwszy od poniedziałku 4 grudnia.

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zgodnie z tradycją naszego kościoła odbędzie się nałożenie Szkaplerza.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Związane z tym nabożeństwa zostaną odprawione w piątek do NSPJ o godz. 17.30, natomiast w sobotę o godz. 17.00 – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu także zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Żywego Różańca MB Szkaplerznej i św. Józefa przy naszym kościele.

W okresie zimowym msze święte w tygodniu odprawiane są w kaplicy MB Szkaplerznej i adoracji NS. Kaplica jest ogrzewana, dlatego na okres zimowy msze w tygodniu będą tam sprawowane: 5.30; 6.00; 6.45; 7.30 i 18.00.

 

Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

– Spotkanie Wspólnoty Dwunastu we wtorek o godz. 19.00 ( w ramach spotkania zostanie odprawiona Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie).

– Spotkanie Dorosłych Lektorów w piątek o godz. 18.45.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach Centrum Edukacji i Kultury, działającego przy naszym klasztorze:

– kolejny koncert z cyklu Gdański Salon Kulturalny dzisiaj tj. w niedzielę 26.11 br. o godz. 16.00. Wystąpią . Krzysztof Bobrzecki – baryton oraz studenci AM w Gdańsku ze specjalności: śpiew solowy i musical.

– „21 Kresowa Środa Literacką”, w najbliższą środę 29.11 br. o godz.17.00 w „Herbaciarni u Oblatów”. Tym razem o „Matce Boskiej Ostrobramskiej w poezji i wspomnieniach” opowie ks. dr Tadeusz Krahel, były rektor i wieloletni wykładowca Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

– spotkanie modlitewne pod hasłem „SERCEM UWIELBIENIE” połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę 03.12 br. o godz. 19.00.

Szczegóły tych i innych wydarzeń na plakatach w gablotach i ulotkach, na stronie internetowej oraz na facebooku OCEiK-u.

– zapraszamy na kawę lub herbatę do naszej Herbaciarni w podziemiach klasztoru.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.