II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024r.

 

W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną – pod takim hasłem w tę niedzielę Wielkiego Postu, jest obchodzony w całym kraju Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W związku z tym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, które niesie wsparcie misjonarzom z Polski. Za wszelkie ofiary z serca płynące: Bóg zapłać!

Przy zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 7 zł oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Można też wziąć ze sobą do domu skarbonki rodzinne na jałmużnę postną. Należy je przynieść z powrotem do naszego kościoła w Niedzielę Palmową. Ofiary złożone przy tej okazji przekazujemy do Caritasu.

Na ołtarzu Miłosierdzia Bożego w kościele można wpisywać się do Księgi Trzeźwości.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedzielę o godz. 17.15, a Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W Pierwszy Piątek Miesiąca odprawiana jest w naszym kościele msza św. z Jutrznią za Zmarłych o godz. 7.30. Wieczorem, po drodze krzyżowej msza św. wynagradzająca NSPJ.

W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.

 

Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

– Spotkanie Wspólnoty Dwunastu we wtorek 27.02 br. o godz. 19.00.

– Spotkanie Róży Różańcowej w I Sobotę Miesiąca, nabożeństwo o 17.00, Eucharystia o 18.00 i spotkanie w klasztorze.

 

Spotkania w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury, działającym przy naszym klasztorze:

– oprowadzanie przez gdańskiego przewodnika po zespole kościelno-klasztornym pw. św. Józefa dzisiaj tj. w niedzielę 25.02 br. o godz. 14.00 w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

– pokaz taneczny – „Country Line Dance” w wykonaniu zespołu Country Line Dance oraz zespołu Bim Bam także dzisiaj w niedzielę 25.02 br. o godz. 19.00.

– „24. Kresowa Środa Literacka” w środę 28.02 br. o godz. 17.00. Spotkanie przebiegnie pod hasłem „Po Wołyniu była Małopolska Wschodnia … W 80. rocznicę zagłady Huty Pieniackiej 28.02.1944”.

– koncert realizowany w ramach „III Gitarowych Integracji im. prof. Jana Paterka” w piątek 01.03 br. o godz. 19.00. W programie m.in. prawykonanie utworu Adama Potery: “Pieśni żałobne na flety i gitarę”.

– koncert pt.: Muzyka na Wielki Post” w wykonaniu Cappelli Gedanensis pod batutą Przemysława Fiugajskiego w przyszłą niedzielę 03.03 br. o godz. 19.00. W programie fragmenty dzieł z Pasji Jana Sebastiana Bacha Dobranoc mój Jezu (Meine Jesu, gute nacht…).

 

Szczegóły wydarzeń na żółtych ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie i w gablotach.

Zapraszamy do Herbaciarni u Oblatów