NIEDZIELA Dobrego Pasterza – Tydzień modlitw o powołania

21 KWIETNIA 2024R.

 

Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza jest zachętą, aby pójść za głosem powołania dla tych, w których sercach rozbrzmiewa zaproszenie Jezusa: Pójdź za Mną. Dla wszystkich niech będzie okazją modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziękujemy ojcu Łukaszowi Krauzemu OMI za posługę słowa w naszym kościele i życzymy, aby w pracy formacyjnej z klerykami doświadczał pomocy Bożej.  Po mszy świętej będzie okazja wspomóc ofiarą do puszek oblackie seminarium w Obrze.

Uroczystość głównego patrona Polski i naszej Diecezji, św. Wojciecha przypada w najbliższy wtorek. Zachęcamy do udziału w obchodach ku czci tego świętego i do modlitwy przez jego wstawiennictwo.

Także w najbliższy czwartek przypada święto św. Marka, ewangelisty. To Dzień Modlitw o Urodzaje. Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy trudzą się o chleb powszedni na nasze stoły. I wspierajmy także Rolników w ich domaganiach się warunków do dobrej gospodarki rolnej.

W związku z 25-leciem beatyfikacji o. Józefa Cebuli OMI i 55. rocznicą istnienia Prokury Misyjnej, organizowany jest jednodniowy wyjazd do Markowic k. Inowrocławia na uroczystości z tym związane w sobotę 11.05 br. Wyjazd  o godz. 06.30, powrót ok. 21.00. Koszt: 100 zł (wpłata wstępna 50 zł). Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapisy w zakrystii.

 

          Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

– modlących się o dobrego męża i dobrą żonę w niedzielę 21.04 br. w ramach dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.

– charyzmatycznej Wspólnoty Dwunastu we wtorek 23.04 br. o godz. 18.00, w ramach Mszy św. w kościele św. Franciszka w Gdańsku Emaus. Wspólnota Dwunastu prowadzi tam rekolekcje ewangelizacyjne. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury, działającym przy naszym klasztorze:

– kolejne spotkanie z cyklu „Jazzuj Panu Cała Ziemio” dzisiaj, tj. w niedzielę 21.04 br. o godz. 19.00 w sali wielofunkcyjnej OCEiK-u.

– koncert w ramach cyklu „Poniedziałki z aMuz u Oblatów – Estrada młodych muzyków” w poniedziałek 22.04 br. o godz. 19.00.

– 26. Kresowa Środa Literacka w środę 24.04 br. o godz. 17.00.

-„Koncert Muzyki Dawnej – Liarman Trio” w piątek 26.04 br. o godz. 19.00.

– warsztaty plastyczne dla dzieci, rozwijające kreatywność i twórcze myślenie w „Herbaciarni u Oblatów” w najbliższą sobotę 27.04 br. w godz. 11.00-12.30.

– kolejny koncert z cyklu Gdański Salon Kulturalny- WARTO TU BYĆ pt.: „Blaski i cienie późnego romantyzmu” w przyszłą niedzielę 28.04 br. o godz. 16.00.

Szczegóły tych i innych wydarzeń na plakatach, w gablotach, na facebooku oraz stronie internetowej OCEiK-u.

Zapraszamy do naszej „Herbaciarni u Oblatów”. Jest czynna każdego dnia z wyjątkiem poniedziałku w godzinach od 11.00 do 19.00.